سوالات متداول

AutoCad من پرینت نمی کند ! چرا ؟

برخی از کاربران با نرم افزار اتوکد برای گرفتن پرینت به مشکل بر خورده اند.

اگر شما از این دست کاربران هستید مطلب زیر را بدقت مطالعه فرمایید.

برای اینکه مشکلتان مرتفع گردد بجای اینکه از فرمان Plot_ استفاده نمایید از فرمان Plot. استفاده کنید.

با این ترفند ساده براحتی مشکل عدم پرینت شما حل خواهد شد.

دلیل خطای CATIA Termination چیست؟

به دلیل استفاده سنگین از کتیا ممکن است کتیا بدون هیچ خطایی بسته شود. اگر شما در حال طراحی باشید و طرح خود را ذخیره نکرده باشید ممکن است تمام طرح قبلی شما از دست برود یک گزینه ای در تنظیمات کتیا وجود دارد، و هنگامی که فعال شود به شما اخطار پر شدن حافظه در زمان مقرر را نمایش می دهد و شما می توانید طرح خود را سریعا ذخیره کنید.

حال چگونه اخطار Memory Warning را غیرفعال کنیم؟ از قسمت Tools به Options بروید و مراحل زیر را انجام دهید :

۱- در ستون سمت چپ تنظیمات General را انتخاب کنید.

۲- روی زبانه General کلیک کنید.

۳- در بخش Memory Warning گزینه ی Trigger Memory Warning at __% of memory use را فعال کنید ( شما می توانید بسته به اندازه RAM خود مقدار درصد را تغییر دهید و همچنین می توانید زمان اخطار را نیز مشخص کنید )

۴- فعال سازی Trigger Memory Stopper می تواند مکانیزم قطع حافظه برای برنامه هایی که دیگر نمی توانند پردازش کنند زمانی که حافظه بیش از حد مشغول می شود را فعال کند ( شما می توانید با این گزینه کاری نداشته باشید )

۵- به پوشه TEMP در ویندوز رفته و تمامی اطلاعات موجود در آن را حذف نمایید. سپس سیستم خود را ریستارت نمایید.

بعد از نصب Photoshop وقتی Patch را می زنم، پنجره ای باز شده و می خواهد فایلی را Open کنم. چه باید کرد؟

این اتفاق زمانی رخ می دهد که Photoshop فایلی را که نرم افزار را بصورت نا محدود فعال می کند، پیدا نمی کند.

از طریق پنجره ای که باز شده به مسیر نصب Photoshop بروید. ( نرم افزار بصورت پیش فرض در مسیر C:\Program files\Adobe\Phoshop X نصب می شود.) و فایل amtlib را انتخاب کرده و Open رابزنید.

* دقت کنید که فایل amtlib را باز کنید و نه Folder آنرا. زیرا فولدری با همین نام یعنی amtlib نیز در مسیر فوق الذکر موجود است.

با وجود اینکه کارت شبکه دارم ولی باز هم Catia خطای License می دهد و یا ناقص اجرا می شود.چرا؟

در این صورت بایستی درایور کارت شبکه تان را Uniinstall کنید. سپس درایور آنرا مجدداً از طریق سی دی راه انداز سیستمتان که شامل تمام درایور های موجود در سیستم است نصب نمایید.

در بعضی موارد هم دیده شده است که درایور مربوط به کارت شبکه را کاربران از اینترنت دانلود کرده و یا درایورشان را Update کرده اند، در این صورت نیز نرم افزار با این مشکل مواجه می شود. راه حل آن نیز نصب درایور از طریق سی دی آن می باشد. اگر سی دی به هر طریق موجود نبود درایوری را دانلود کنید که تاریخ آن با تاریخ تولید کارت شبکه شما سازگار باشد. یعنی اگر کارت شبکه شما در سال ۲۰۱۰ تولید شده درایور آن نیز مربوط به سال ۲۰۱۰ باشد.

برخی کاربران نیز منظور از کارت شبکه را اشتباه متوجه می شوند. کارت شبکه همان LAN می باشد و منظور شبکه بی سیم و یا WiFi نیست.

وقتی ویندوزتان را تعویض می کنید درایور توسط ویندوز شناسایی و نصب می شود، که نصب صحیح نیست و بازهم نرم افزار با خطا مواجه می شود، حتماً درایور آنرا نصب نمایید.

برای اینکه دقیقاً محل پاک کردن کارت شبکه را پیدا کنید بر روی Computer و یا در ویندوز XP بر روی My Computer کلیک راست کنید و Device Manager را باز کنید. اکنون Network Adaptor را انتخاب و باز کنید، حال قطعه سخت افزاری خود را انتخاب کرده کلیک راست کنید و گزینه ی Uninstall را بزنید.

*** دقت کنید بجای LAN اشتباهاً درایور های Bluetooth و یا WiFi را حذف نکنید.

چه نرم افزار هایی احتیاج به کارت شبکه دارند ؟

در صورت عدم وجود کارت شبکه بر روی سیستمتان در پایان نصب برخی نرم افزار ها با پیام خطای License مواجه می شوید.

این نوع نرم افزار ها از Host ID استفاده می کنند و اغلب نرم افزار هایی که فایلی با نام License.dat دارند با این مشکل مواجهند، راه حل این مشکل نصب قطعه ی سخت افزاری کارت شبکه ( درصورت نبود کارت شبکه آنرا بصورت مجازی معرفی کنید، که البته در همه ی موارد پاسخگوی نیازتان نیست. ) بر روی سیستمتان و همچنین نصب درایور مربوط به آن است.

حال نام برخی از نرم افزار هایی را که با این مسئله روبرو هستند را نام می بریم:

۱) کتیا (Catia)

۲) آرک جی آی اس (Arc GIS)

مقایسه نسخه های ویندوز ۷ (Home Premium/Professional/Ultimate)

در ماه های اخیر تماس های بسیار زیادی از طرف شما کاربران دریافت کرده ایم که متاسفانه نرم افزار های تخصصی برروی سیستمشان نصب نشده یا بصورت آزمایشی (Trial) فعال می شود. این دسته از کاربران معمولاً از ویندوز ۷ اورجینال استفاده می کنند، حال برای رفع مشکل این عزیزان مطلب ذیل را تهیه کرده ایم، امید است با مطالعه ی دقیق آن بهترین تصمیم را بگیرید.

با توجه به عرضه ی بسیار زیاد کامپیوترهای قابل حمل ( لپ تاپ و نت بوک ) توسط شرکت های معتبر و همچنین استقبال کاربران از اینگونه تولیدات برآن شدیم تا درباره ی ویندوزهای نصب شده بر روی این کامپیوترها توضیحاتی به شما کاربران گرامی ارائه دهیم.

ویندوزهای نصب شده بر روی این کامپیوتر ها معمولاً ویندوز ۷ و یا ویندوز ویستا می باشد که کاربران بخاطر نصب این ویندوزهای اصطلاحاً اورجینال گاهی نزدیک به ۱۰۰ دلار هزینه اضافی می پردازند. حال آنکه اکثر این ویندور ها نسخه ی OEM می باشد.

نسخه های OEM فارق از نوع آن (Ultimate/Professional/Home) نسخه های ناقصی از ویندوز هستند و اصطلاحاً به آنها شرکتی نیز می گویند. این نسخه های ویندوز بر روی ده ها کامپیوتر قابل نصب بوده و قیمت نسخه ی اصلی آن یک پنجم قیمت نسخه اصلی ویندوز است پس نتیجه می گیریم که این ویندوز نباید ویندوز کاملی باشد.

کامپیوتر هایی نیز وجود دارند که نسخه ی ویندوزشان OEM نیست ولی با مشکلاتی مواجهند پس با هم نسخه های مختلف ویندوز را مقایسه می کنیم.

الف) این مقایسه مربوط به امکانات کلی ویندوز های ۷ می باشد.

ب) این مقایسه مربوط به عملکرد نسخه های ویندوز ۷ می باشد.

فکر می کنیم با دیدن مقایسه ی تخصصی نسخه های ویندوز متقاعد شده باشید که نرم افزار های تخصصی بر روی ویندوز های تخصصی نصب می شوند.

ویندوز هایی که ساختار تخصصی دارند هیچ مشکلی با نرم افزار هایی مانند فتوشاپ، اتو کد و … ندارند.

نکته مهم دیگر اینست که نسخه های قفل شکسته ویندوز موجود در بازار بسیار بهتر از نسخه های ویندوزی است که گارانتی کنندگان کامپیوتر ها بر روی آنها نصب می کنند و با قیمتی نزدیک به ۱۰۰ دلار به فروش می رسانند، در صورتی که بهترین نسخه های ویندوز را با قیمتی کمتر از ۵۰۰۰ تومان می توان تهیه نمود.

مطالب فوق از طرف شرکت مایکروسافت در اختیار عموم کاربران قرار گرفته است و برای اطمینان از صحت و سقم این قسمت بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

نرم افزار Rosetta Stone را نصب کرده ام اما از درس ۲ به بعد را نمایش نمی دهد. راه حل چیست؟

برای نصب و اجرای بهینه نرم افزار Rosetta Stone می بایست دروس موجود در تمامی CD ها را در ابتدا نصب نمود. برای نصب درس های دیگر موجود در CD-2 می بایست بلافاصله بعد از نصب CD اول (Level 1) اقدام نمود . برای اینکار به روش زیر عمل می کنیم :

۱) روی گزینه Add another Language Level کلیک می کنیم.

۲) CD شماره ۲ را در داخل CD-ROM گذاشته و روی گزینه Continue کلیک می کنیم.

۳) روی گزینه Install Selected Language کلیک می کنیم.

** حال CD شماره ۲ در حال نصب می باشد.

۴) روی گزینه Add another Language Level کلیک می کنیم.

۵) CD شماره ۳ را در داخل CD-ROM گذاشته و روی گزینه Continue کلیک می کنیم.

۶) روی گزینه Install Selected Language کلیک می کنیم.

** حال CD شماره ۳ در حال نصب می باشد.

مراحل نصب تمامی درس های موجود در محتویات هر ۳ سی دی بطور کامل نصب گردید.

نکته مهم : در صورت عدم نصب موفق درس ها طی مراحل فوق ، به این دلیل است که اطلاعت مربوط به نرم افزار Rosetta Stone در داخل رجیستری ویندوز Block گردیده و تنها با نصب مجدد ویندوز این مشکل رفع خواهد گردید.

آیا نکته ای در نصب Visual Studio 2010 و SQL Server 2008 بطور هم زمان وجود دارد؟

بله، تقدم و تاخر در نصب این دو نرم افزار فوق امری بسیار مهم به شمار می رود. بدین صورت که در مرحله اول نرم افزار SQL Server 2008 نصب می گردد و پس از آن می توان نرم افزار Visual Studio 2010 را نصب نمائید. و در صورت انجام بالعکس شرایط نصب، در هنگام نصب نرم افزار SQL Server 2008 دچار مشکل خواهید شد زیرا در صورتی که در هنگام نصب نرم افزار Visual Studio 2010 نرم افزار SQL Server 2008 بر روی سیستم شما نصب نباشد، این نرم افزار برای اینکه بتواند به صورت کامل بر روی سیستم شما نصب شود، یکی از کامپوننت های معروف خود را به نام MS.SQL Server 2008 Enterprise را نصب خواهد نمود، که بعد در نصب نرم افزار SQL Server 2008 به دلیل نصب بودن آن اجازه نصب مجدد داده نخواهد شد که این مورد از ادامه نصب نرم افزار SQL Server 2008 جلوگیری خواهد کرد.

آیا تمام کامپیوترهائی که دارای ویندوز ۷ هستند می توانند از امکان XP Mode استفاده کنند؟

خیر، این امکان نیاز به یک قابلیت سخت افزاری در داخل CPU به نام Virtualization Technology دارد که می توان با توجه به این امکان در هر لحظه ویندوز XP را در داخل ویندوز ۷ نصب و اجراء نمود.

– برای بررسی وجود این قابلیت بر روی سیستم شما می توانید از نرم افزار موجود در لینک زیر پس از دانلود و خارج کردن از حالت فشرده توسط نرم افزار WinRaR استفاده نمائید.

نکته : برای استفاده از این امکان شما نیاز به نصب نرم افزار Virtual PC بر روی ویندوز ۷ دارید. (این نرم افزار از روی Autorun قابل نصب می باشد.)

نرم افزار فتوشاپ (Photoshop) را نصب کردم، ولی وقتی اجراء می کنم Error 16 می دهد.

احتمالاً تعداد زیادی از کاربرانی که از نرم افزار Photoshop استفاده می کنند، بعد از نصب نرم افزار با پیغام خطای Error 16 مواجه شده اند، این خطا معمولاً در ویندوز های ۷ و Vista رخ می دهد.

برای رفع خطا مراحل زیر را دنبال کنید.

۱- ابتدا My Computer خود را اجرا کنید.

۲- حالا بر روی منوی Organize کلیک و آیتم Folder And Search Options را انتخاب کنید.

۳- در پنجره ی ظاهر شده برگه View را انتخاب کنید.

۴- در بخش Advanced Settings تیک آیتم Use Sharing Wizard (Recommended) را بردارید.

۵- بر روی دکمه OK کلیک نمائید.

۶- حال به پوشه ای \Program Files\Common Files\Adobe\ در دایور نصب ویندوز بروید.

۷- بر روی پوشه ی Adobe PCD راست کلیک نموده و گزینه ی Properties انتخاب نمائید.

۸- در پنجره ظاهر شده از قسمت Attributes تیک گزینه Read-Only برداشته و بر روی دکمه Apply کلیک نمائید.

۹- حال به برگه Security رفته و مطمئن شوید که کاربر Administrator و System داخل لیست وجود دارد.

۱۰ – بررسی نمائید در لیست Permissions گزینه ی Full Control تیک خورده باشد.

۱۱- در غیر این صورت بر روی دکمه Edit کلیک نموده سپس در پنجره ظاهر شده بر روی دکمه Advanced کلیک نمائید.

۱۲- حال در برگه Owner بر روی دکمه Edit کلیک نمائید در بخش Change Owners بر روی Administrators کلیک نمائید.

۱۳- در پنجره ظاهر شده گزینه Replace Owner On Subcontainers and Objects انتخاب کرده و بر روی دکمه Apply کلیک نمائید.

۱۴- حال در برگه Permissions بر روی دکمه Edit کلیک نموده و گزینه Replace Permission Entries را انتخاب نمائید.

۱۵- بر روی دکمه OK کلیک و سپس دکمه Yes را بزنید.

– حالا بعد از Restart کردن ویندوز می توانید برنامه Photoshop را اجراء نمائید.

چرا وقتی درword 2007 فارسی تایپ می کنم، کلمات فارسی هستند ولی اعداد انگلیسی تایپ می شوند؟

یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران Word به دنبال حل کردن آن هستند، ‌فارسی کردن اعداد در آفیس ۲۰۰۷ است. بسیاری از کاربران نمی دانند چه باید بکنند تا اعداد در Word فارسی نشان داده شوند.

۱- ابتدا نرم افزار Word 2007 را باز کنید.از بالای صفحه گوشه ی سمت چپ روی دکمه office کلیک کنید.
۲- Word options را انتخاب کنید.
۳- در سمت چپ به بخش advanced بروید.
۴- در صفحه اصلی به بخش show document content بروید.
۵- در بخش Numeral منو را باز کنید و گزینه Context را انتخاب کنید.

جهت نصب نرم افزارهای مختلف ، چگونه در ویندوز ۷ یا ویندوز Vista قسمت User Account را خاموش کنم؟

User Account قسمتی از ویندوز است که شامل تنظیمات بسیاری در حوزه کاربران می باشد و توسط آن می توان برای کاربران مختلف محدودیت های مختلف نیز تعیین کرد. یکی از زیر مجموعه های Usera Account بخشی است که نرم افزار های مختلف را از لحاظ مسائلی نظیر اوریجینال بودن و هماهنگ بودن با ویندوز بررسی می کند.از آنجایی که در کشور ما اکثر نرم افزار ها کرک شده یا قفل شکسته هستند،در زمان نصب یا کرک کردن آنها این بخش از User Account مانع عملکرد صحیح آنها می شود و در نتیجه نرم افزار یا کرک آن به درستی کار نمی کند.برای اینکه از این مسئله جلوگیری کنیم باید User Account را خاموش یا غیر فعال کنیم

چگونه MSDN های Visual Studio 2010 را نصب کنم؟

برای نصب MSDN مراحل زیر را انجام دهید:

۱- ابتدا برنامه Visual Studio2010 را که روی سیستم خود نصب کرده اید، اجرا کنید.

۲- پس از ظاهر شدن پنجره اصلی برنامه Visual Studio 2010 از منوهای اصلی برنامه منوی Help را باز کنید.

۳- گزینه Manage Help Settings را انتخاب کنید.

۴- در پنجره ظاهر شده در سمت راست بالای پنجره، گزینه Settings را انتخاب نمائید.

۵- گزینه I want to use Local help را انتخاب نمائید و کلید ok را انتخاب نمائید.

۶- مرحله شماره ۳ را تکرار نمائید و از پنجره ظاهر شده گزینه Install Component From Disk را انتخاب کنید.

۷- کلید Browse را زده و DVD نرم افزار Visual Studio را داخل کامپیوتر گذاشته و از داخل DVD پوشه Product Documentation را باز کنید و از داخل آن فایل HelpcontentSetup.msha را Open کرده و کلید Next را بزنید.

۸- در پنجره ظاهر شده نام زبان ها و دیگر زیر مجموعه های Visual studio نمایش داده شده است.در جلوی هر کدام از این بخش ها گزینه Add وجود دارد.بر روی تمامی گزینه های Add از بالا به پایین کلیک کنید و در نهایت کلید Update را از پایین همان پنجره بزنید.نصب MSDN ها آغاز می شود.اکنون می توانید از MSDN ها در زبان های مختلف برنامه نویسی استفاده نمائید.

منظور از سازگاری نرم افزار ها با ویندوز چیست؟

یکی از مهمترین نکات در زمان نصب نرم افزارها،سازگار بودن آنها با یک ویندوز مشخص است.سازگار بودن عملی نیست که بتوان آن را تغییر داد بلکه باید خود نرم افزار از اساس با ویندوز سازگار باشد.این سازگاری به این معنی است که نرم افزار مورد نظر روی ویندوز نصب شود، کرک شود به درستی کار کند و بعد از مدتی کارایی خود را از دست ندهد.بنابر این باید بدانیم که تمامی نرم افزار ها با تمامی ویندوز ها سازگار نمی باشند.به طور مثال نرم افزاری که در سال ۲۰۰۳ تولید شده است با ویندوز ۷ سازگار نمی باشد.یا حتی در برخی مواقع نرم افزاری که در سال ۲۰۰۹ یا ۲۰۱۰ تولید شده است نیز چنین حالتی دارد.دقت داشته باشید که اکثر نرم افزار های موجود در بازار با ویندوز XP و در برخی موارد با ویندوز Vista سازگار هستند که در این مورد باید به خاطر داشته باشیم خود ویندوز نیز شامل وصله های ترمیمی نیز می باشد.به طور مثال آخرین وصله ویندوز XP ،سرویس پک ۳ نامیده می شود و آخرین وصله ویندوز Vista سرویس پک ۲ می باشد.معمولا سازگاری نرم افزار با ویندوز XP روی بسته نرم افزار درج نمی شود اما سازگاری با ویندوز Vista یا windows7 روی بسته نرم افزار درج می شود.

در نتیجه وقتی به شما گفته می شود نرم افزار مورد نظر شما با ویندوز سازگار نمی باشد علت آن در توضیحات بالا وجود دارد.همیشه سعی کنید سیستم سخت افزاری و نرم افزاری خود را به روز نگه دارید تا بتوانید ازجدیدترین نسخه نرم افزارها به راحتی و به دور از مشکل استفاده نمائید.ضمنا نکته ای که در این جا لازم می دانیم مطرح کنیم این است که اکثر نرم افزار ها شامل خود نرم افزار یا کرک یا دیگر متعلقات آنها با ویندوز ۷ سازگار نمی باشند و برای سازگار کردن آنها چیزی نزدیک به ۱ سال زمان نیاز است.

نرم افزار rosetta stone را چگونه نصب کنم؟چرا بعضی از درس ها قفل است؟

از آن جایی که نصب این نرم افزار دقت بالایی را می طلبد آموزش نصب تصویری آن را آماده کردیم تا کاربران محترم بتوانند با استفاده آن مشکل خود را حل کنند.دقت داشته باشید اگر برنامه را نصب کردید و تعدادی از درس ها قفل شده است تنها راه حل تعویض ویندوز است و بعد از آن برنامه را طبق این راهنمای نصب تصویری،نصب نمائید.

آیا نرم افزار Catia برای نصب پیش نیازی لازم دارد؟

بله.یکی از مهمترین پیش نیازهای نرم افزار Catia در ورژن های مختلف داشتن کارت شبکه است.یعنی قبل از اینکه برنامه را نصب نمایید باید دارای کارت شبکه باشید.اگر برنامه نصب شود و کارت شبکه نداشته باشید،نرم افزار با مشکل نصب می شود و دیگر امکان اینکه آن را کامل و صحیح نصب کنید نخواهید داشت مگر اینکه ویندوز را پاک کنید و مجدد نصب کنید.آموزش نصب کارت شبکه در بخش آموزش های کاربردی و زیر مجموعه کاربردی موجود است.
ضمنا مناسبترین و سازگار ترین ویندوز برای این نرم افزار ویندوز XP است.

SQL Server 2005 را چگونه نصب کنم؟

دقت داشته باشید فقط نسخه Developer را می توانید در ویندوز XP به صورت کامل نصب کنید.کاربرد این نسخه بیشتر برای دانشجویان و برنامه نویسان می باشد.در این نسخه تمامی امکانات برنامه قابل دسترس می باشد.اگر قصد برنامه نویسی ندارید و فقط به قابلیت بانک اطلاعاتی SQL نیازمندید نسخه Standard Edition را نصب کنید.به دلیل سادگی نصب نسخه استاندارد از آموزش آن خودداری می کنیم و در این مطلب فقط آموزش نسخه Developer را قرار می دهیم.بدین منظور DVD برنامه را داخل کامپیوتر قرار دهید و مراحل زیر را پیگیری نمائید:

۱- بر روی دکمه نصب که در صفحه راهنمای موجود است،کلیک کنید.

۲- گزینه Microsoft SQL Server 2005 Developer را کلیک کنید.

۳- در صفحه جدید در زیر عنوان Prepare گزینه Install SQL Server2005 Upgrade Advisor را کلیک کنید تا نصب شود.

۴- در صفحه جدید کلید Next را بزنید.گزینه I accept the term را انتخاب کنید و دکمه Next را بزنید.

۵- در صفحه جدید Name و company را به دلخواه وارد کنید.Next را بزنید.مجدد Next را بزنید.دکمه Install را بزنید.چند دقیقه صبر کنید و در انتها دکمه Finish را بزنید.

۶- مرحله شماره ۱ و ۲ را مجددا انجام دهید.

۷- در صفحه اصلی نصب SQL از زیر عنوان Install گزینه Server Component,tool را کلیک کنید تا نصب آن آغاز شود.

۸- تیک گزینه I accept را بزنید.دکمه Next را بزنید.سپس دکمه Install را بزنید.

۹- دکمه Next را تا ۳ مرحله بزنید تا به صفحه ورود اطلاعات شامل Name و Company برسید.این مشخصات را مانند آنچه در مرحله ۵ وارد کرده اید،وارد کنید.

۱۰- در صفحه Component to Install تیک تمامی گزینه ها را بزنید سپس دکمه Next را بزنید.

۱۱- در صفحه جدید مطمئن شوید تا گزینه Default instance انتخاب شده باشد.سپس دکمه Next را بزنید.

۱۲- در صفحه بعد گزینه Use the built-in System account را انتخاب کنید و آن را در حالت Local system قرار دهید و دیگر گزینه ها را تغییر ندهید.
دکمه Next را بزنید.چندین بار Next را بزنید و در طی این عمل هیچ گزینه ای را تغییر ندهید.

۱۳- دکمه Install را بزنید تا نصب نهایی برنامه آغاز شود.این مرحله زمان زیادی لازم دارد.بنابر این صبر کنید تا تمامی گزینه ها نصب شوند و کنار آنها تیک سبز رنگ زده شود.سپس روی دکمه Next کلیک کنید.در انتها دکمه Finish را بزنید.

۱۴- اکنون از صفحه راهنمای نصب روی دکمه Service Pack کلیک کنید و آن را نصب کنید.دقت داشته باشید در تمامی مراحل نصب سرویس پک، فقط و فقط دکمه Next را بزنید و از تغییر گزینه های مختلف جددا خودداری نمایید.

آیا نرم افزار ها در محیط های مجازی (Virtual ) مشکل دارند؟

باید توجه داشته باشید که محیط های مجازی فقط برای بررسی نرم افزار ها طراحی شده اند و یک محیط کاملا استاندارد نمی باشند.بنابر این خود نرم افزار ها یا کرک آنها در این محیط دچار مشکلاتی می شوند.توصیه ما به شما این است که اگر قصد استفاده از نرم افزار ها را دارید آنها را در محیط استاندارد ویندوز نصب کنید و از نرم افزار های شبیه ساز و محیط مجازی استفاده نکنید.

لپ تاپ به همراه ویندوز اوریجینال دارم اما با خیلی از نرم افزار ها مشکل دارم.علت چیست؟
کاربران محترم باید توجه داشته باشند از آنجایی که نرم افزار هایی که در کشورمان به فروش می رسد قفل شکسته اند،این گونه نرم افزار ها روی لپ تاپ هایی که ویندوز اوریجینال دارند فقط نصب می شوند اما اکتیو نمی شوند در برخی مواقع حتی نرم افزار نصب می شود اما بعد از اتمام نصب اجرا نمی شود.دقت داشته باشید که اگر می خواهید نرم افزار های مورد نظر خود را روی چنین لپ تاپ هایی نصب کنید حتما ویندوز اوریجینال آن ها را به ویندوز قفل شکسته تغییر دهید.
ضمنا کلیه نرم افزار های دریاسافت روی ویندوز XP تست و تضمین شده است.
هنگام Active کردن Autocad Mechanical 2010 صفحه Register Today خراب است .راه حل چیست؟

به علت ارسال گزارش هایی مبنی بر عدم نمایش صحیح صفحه Registertoday در نرم افزار Autocad mechanical2010 یک کرک جدید تهیه کردیم.

مراحل نصب:

۱-برنامه Autocad را ببندید.

۲-فایل Crack را دانلود کنید.

۳-فایل دانلود شده را اجرا کنید و دکمه Install را کلیک کنید.

۴-بقیه مراحل نصب را مطابق با راهنمای نصبی که در اختیار دارید انجام دهید.

Keygen 64 بیت نرم افزار Auto cad 2010 کار نمی کند.راه حل چیست؟

بنا به گزارش های رسیده از طرف کاربران محترم مبنی بر عدم سازگاری keygen نسخه ۶۴ بیت با برخی از سیستم ها،نسخه جدیدی برای دانلود این عده از کاربران ارائه کردیم.از آنجایی که بر اساس گزارش های رسیده از طرف شما کاربران محترمKeygen این نرم افزار پس از نصب با بعضی از سیستم ها سازگاری نداشته و در اجرای برنامه مشکلاتی ایجاد می شود ، لذا keygen جدیدی برای آن آماده شده که میتوانید از لینک زیر آن را دانلود کنید.این Keygen برای آن دسته کاربرانی تهیه شده است که برای اکتیو کردن نرم افزار روی ویندوز XP و Vista و ۷در نسخه های ۶۴ بیت دچار مشکل شده اند.مراحل Active کردن را مطابق راهنمای زیر انجام دهید:

۱- اگر قصد اکتیو کردن Autocad 2010 در ویندوز Vista و یا ویندوز ۷ را داشتید، ابتدا فایل زیر را دانلود و اجرا کنید تا User Account ویندوز خاموش شود.اگر از ویندوز XP استفاده می کنید نیازی به انجام این مرحله ندارید.

Turn Off_UAC

۲- Keygen 64 Bit را از لینک زیر دانلود کنید.

Autocad_2010_Keygen_64_Bit

۳- فایل Keygen 64 را در داخل مسیری که برنامه Autocad 2010 را نصب کرده اید کپی کنید.حال خود برنامه Autocad 2010 را اجرا کنید و گزینه Activate را انتخاب کنید.

۴- حال بر روی Keygen راست کلیک کرده و گزینه Run as administrator را انتخاب نمائید.کلید Yes را انتخاب کنید.در صفحه Keygen ابتدا کلید Mempatch را بزنید تا پیغام successfully patch ظاهر شود..حال مقادیر موجود در جلوی Request Code در داخل صفحه Registre Today برنامه Autocad 2010 را توسط کیبورد کپی کرده و در داخل کادر Request code در داخل Keygen جایگزین ( Paste ) کنید.

۵- کلید Generate از داخل Keygen را زده تا کد اصلی در داخل کادر پایینی Keygen تولید گردد.این کد را کپی کنید و در داخل صفحه Register today گزینه Enter an activation code را انتخاب نمائید،گزینه Paste the activation code را انتخاب کنید و در کادری که در زیر آن ایجاد می شود، کدی را که کپی کرده اید توسط کیبورد جایگزین نمائید.کلید Next را بزنید و در انتها Finish را بزنید.

حال می توانید از برنامه Autocad 2010 استفاده نمائید.

کرک ویندوز ۷ ( Windows 7 ) نسخه نهایی ( Final ) درست کار نمی کند.راه حل چیست؟

کرک جدید برای ویندوز ۷ نسخه Final منتشر شد.در صورتیکه کرک موجود برروی دی وی دی ویندوز ۷ ارائه شده توسط دریاسافت با سخت افزار شما سازگار نمی باشد می توانید از این کرک جدید استفاده نمائید.

نحوه استفاده از Windows 7 Final Crack:

۱- در ابتدا کافیست فایل زیر را دانلود کرده و بر روی دسکتاپ ویندوز ۷ خود ذخیره کنید.

Windows7_Final_Crack

۲- فایل مذکور را اجرا کرد و نصب کنید.

۳- پس از راه اندازی مجدد کامپیوتر ، ویندوز شما Active شده است و هیچگونه محدودیت زمانی نخواهد داشت و میتوانید از آن استفاده نمائید.

نرم افزار TMPGEnc 4.0 XPress بعد از نصب و زمان اجرا نیاز به سریال نامبر دارد.راه حل چیست؟

به آدرس زیر بروید:

C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\Pegasys Inc\TMPGEnc4XP و فایل TMPGEnc4XP.en.lic راDelete کنید.
سپس از صفحه نصب دکمه کرک را کلیک کنید.در صفحه ظاهر شده دکمه Install را کلیک کنید.اکنون برنامه کرک ظاهر شده است.
دکمه Generate را بزنید تا پیغام Licence SuccessFuly Generated ظاهر شود دکمه OK را کلیک کنید.
حال از همان برنامه کرک که باز است دکمه Patch را کلیک کنید تا برنامه کرک شود.۱۰ ثانیه صبر کنید.برنامه کرک را توسط دکمه Exit ببندید.

اکنون می توانید برنامه TMPGEnc را از دسکتاپ اجرا کنید.

نکات قابل توجه برای نصب نرم افزار ArcGIS چیست؟

برای نصب نرم افزار ArcGIS به نکات ذیل توجه کنید:

۱- سیستم شما باید حداقل دارای ۵۱۲MB رم باشد.

۲- سیستم عامل شما باید ویندوز XP سرویس پک ۲ و یا ۳ باشد

۳- کارت گرافیک شما باید حداقل دارای ۲۵۶MB رم باشد

۴- در هنگام نصب در مرحله ای که باید Computer Name را برداشته و به جای Host Name

قرار دهید ، دقت کنید که نقطه انتهایی Computer Name را کپی نکنید زیرا جزء آن

نمیباشد.

۵- حتما کارت شبکه داشته باشید و اگر فاقد آن هستید می توانید کارت شبکه به صورت مجازی تعریف کنید.آموزش نصب کارت شبکه به صورت مجازی در سایت موجود است.

آیا در نصب نرم افزار Maple نکته ای وجود دارد؟

بله ، در هنگام نصب نرم افزار Maple از شما مشخصات کامل و آدرس Email پرسیده

میشود که باید بصورت کامل آن را پرکنید. در غیر اینصورت با پیغام خطا مواجه میشوید.

آیا نصب نرم افزار Matlab نیاز به پیش نیاز خاصی دارد؟

بله ، برای نصب نرم افزار Matlab باید دقت داشته باشید که باید حتما یکی از نسخه های

نرم افزار MS .Net Framework نسخه ۲ به بالا ، برروی سیستم شما نصب باشد.